A.O. ΧΑΛΚΙΣ

A.O. ΧΑΛΚΙΣ

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 2-0

Σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο απλά ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ήταν λίγο καλύτερος στο τελευταίο 8λεπτο και κατάφερε στο 45ο λεπτό με ένα τρομερό μονοκόμματο διαγώνιο σουτ του Μπαλού να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα της Χαλκίδας. Βέβαια στο 37ο λεπτό η Χαλκίδα άρχισε να προειδοποιεί τον Παναργειακό όταν το κόρνερ του Ντελέκου βρήκε το κεφάλι του
Βεζιρτζόγλου αλλά η κεφαλιά βρήκε το πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού ενώ στο 41ο λεπτό ο Πολίτης σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι. Έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο
Στο δεύτερο ημίχρονο η Χαλκίδα μπήκε αποφασισμένη να τελειώσει το παιχνίδι και στο 48ο λεπτό ο Μπαλού έπιασε ένα δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα πέρασε άουτ ενώ στο 62ο ο Βεζιρτζόγλου από αριστερά διαγώνια έξω από την περιοχή σημαδεύει το δεξιό παραθυράκι αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι. Ότι δεν έκανε στο 62ο λεπτό το έκανε στο 65ο λεπτό ο Βεζιρτζογλου όταν το μονοκόμματο συρτό σουτ που έπιασε από σέντρα του Πολίτη κατέληξε στα δίχτυα του Σαχσανίδη κάνοντας το 2-0. Στο υπόλοιπο ματς η Χαλκίδα έκανε συντήρηση δυνάμεων αφού είχε την ασφάλεια του 2-0 και η ομάδα του Παναργειακού ήταν εντελώς ακίνδυνη εκτός από την φάση του 68ου λεπτού το σουτ του Ανδριόπουλου έδιωξε  σωτήρια ο Ντουμάνης σε κόρνερ.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Κρολ (70ο Ανέστης), Ντελέκος, Βεζιρτζόγλου (85ο Λούκας), Πολίτης, Μπαλού (89ο Τσούτης)

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ : Σαχσανίδης, Κωστακιώτης, Μηλιώτης, Γκάμπριτς, Φίλης, Ζαχαράκης, Αγγελόπουλος (79΄ Καρέλης), Σιάτρας, Φασουλής (46΄Ανδριόπουλος), Πούτσι, Κυριακόπουλος (74΄Καψιώχας),